“YÜZDE 65 OY İSTİYORUM “

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih, Cumhuriyet, İncilipınar, Deliktaş ve Mehmetçik mahallelerinin alt yapı projesinin temel atma törenine katıldı.

Denizli’de İncilipınar, Cumhuriyet, Fatih, Deliktaş, Siteler ve Mehmetçik mahallelerine kapsayan 201 km içme suyu, 165 km kanalizasyon hattı ile 384 km yağmur suyu drenaj kanalı hattı yapımını kapsayan alt yapı projesinin temeli atıldı.

Denizli’de 7 yıl belediye başkanlığı yaptığını belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Bizden önce Denizli’de belediye hizmetleri Çınar ile Bayramyeri arasında sıkışıp kalmıştı. Biz seçim çalışmaları esnasında bu bölgeleri gezdiğimizde söz verdik. Çınar’da ne varsa bu mahallelerde de olacaktı. Yapılan hizmetleri görüyorsunuz. Ancak bunu her yerde yüksek sesle söylemeniz gerek. Önümüzde genel seçimler var. Bu seçimlerde yüzde 65’in üzerinde oy istiyorum sizden. Bunu benim için değil, Osman için değil, Denizli için yapmalısınız. Denizli’ye sahip çıktığınızı göstermelisiniz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile davetliler butona basarak alt yapı çalışmasını başlattı.

Temel atma töreninin ardında gaetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Zeybekci, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Erdem Başçı’nın istifası ile ilgili soruyu cevapladı. Bakan Zeybekci, “Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Erdem Başçı ile ilgili başlatılan bu tartışmanın memlekette bazı şeyler kötü gitsin, spekülasyon ve manipülasyon yapılsın, birileri rantını devşirsin düşüncesinde olanların çıkardığını düşünüyorum. Belki birilerinin böyle bir duası olabilir. Sayın Ali Babacan ekonominin patronudur. Merkez Bankası Başkanımıza da eleştirilerimizi açık açık söylüyoruz zaten. Farklı düşündüğümüzü söylüyoruz. Maliye Bakanı ile Ekonomi Bakanı’nın ayrı düşünmesi gayet doğaldır. Maliye Bakanı memleketin finansal hassasiyetini düşünerek konuşur. Biz ise büyümenin ve üretmenin daha çok ihracat için konuşuyoruz. Aramızda fark olması doğaldır. Birilerinin dilek ve temennisi olabilir. Aç tavuk kendisini mısır ambarında görürmüş. Sayın Ali Babacan ve Erdem Başçı ile ilgili üretilen bu manipülasyonların arkasında bunu görüyorum. Böyle bir istifa söz konusu değildir. Kendileri de açıkladılar” dedi.

Yazar Hakkında

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .